До уваги водіїв: до законодавства внесені важливі зміни

Нові правила оформлення та перереєстрації для автомобілів почнуть працювати з 14 грудня.

Раніше послуги з оформлення та перереєстрації для автомобілів надавалися виключно фізично у сервісних центрах МВС. Тепер українці можуть це зробити ще й онлайн через застосунок «Дія» або в «Електронному кабінеті водія».

У Раді не розглядатимуть законопроєкт про обов’язкову заміну водійських посвідчень.

Наприкінці вересня на розгляд до Верховної Ради винесли законопроєкт №8082 про внесення змін до Закону України «Про дорожній рух» щодо реалізації законодавства, який передбачає заміну водійських посвідчень до 2033 року.

За розгляд ініціативи проголосували лише 225 депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів. Тому у Верховній раді цей законопроєкт не розглядатимуть.

Що передбачає законопроєкт?

В рамках законопроєкту, посвідчення водія, оформлені до дня набрання чинності цим законом, дійсні до закінчення строку дії, але не пізніше 19 січня 2033 року. Також вони не підлягають обов’язковому обміну, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно, посвідчення, які видали на 30 років, можуть перетворитися на десятирічні. Також в рамках законопроєкту пропонують встановити строк дії посвідчень водія від 5 до 10 років залежно від категорій транспортних засобів. А дозвіл на керування авто, маса якого не перевищує 3,5 тонни, пропонується видавати на 10 років.

Приєднуйся до наших сторінок у соціальних мережах.

RidneInfo 2022 © All Rights Reserved.